MORENA 60+

Projekt MORENA 60+ zapewnia seniorom dostęp do uczestnictwa w przygotowanych przez Centrum Kultury kursach oraz warsztatach tematycznych.

Drodzy mieszkańcy, zamieńcie swój wolny czas, na czas spędzany w grupie, na kursie lub wspólnej pracy twórczej. Wiele z pasji, przygód i ambicji, na które w życiu nie znajdowało się czasu, teraz jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy mały spacerek po dzielnicy aby do nas dotrzeć i poznać nas bliżej. Ci którzy już odnaleźli kawałek swojego świata w Centrum Kultury,  malują, próbują sił w  teatrze, kabarecie, tańczą, zajmują się tworzeniem ceramiki, uczą się języków obcych, poznają świat komputerów i internetu,. Wszyscy uczestnicy zajęć wspaniale się integrują, a nasi instruktorzy rozwijają w nich pasje i  umiejętności. Przyłącz się do nas, zapraszamy.

RYSUNEK I MALARSTWO / Kamila Gruba
czwartek godz. 10.00 – 14.00

Zajęcia obejmują wszystkie techniki plastyczne dotyczące rysunku oraz malarstwa. Prowadząca jest do stałej dyspozycji – pomaga i doradza. Zajęcia odbywają się w profesjonalnej pracowni plastycznej. Zapewniamy wspaniałą twórczą atmosferę.

 

TEATR / KABARET / Joanna Bernacka-Szreder
środa godz. 11.00 – 14.00

To bardzo zróżnicowane warsztaty: zajęcia z poprawnej wymowy, ćwiczenia emisji głosu, interpretacja tekstów literackich, a także występy na scenie. Wszyscy z pewnością nauczą się: pięknie czytać wnukom bajki, nie męczyć się podczas czytania czy mówienia, wyrażać swoje emocje.

 

KOMPUTERY / INTERNET/ Kamila Gruba
piątek godz. 9.00 – 12.30 / 12.30 – 16.00
Podczas zajęć seniorzy poznają komputer od strony użytkowej: uczą się wysyłać maile, korzystać z apteki internetowej, a także porozumiewać się przez komunikatory takie jak np. Skype. Po naszych zajęciach seniorzy sami umieją obsłużyć konto bankowe, a nawet założyć profil na facebooku.

 

 

WARSZTATY CERAMICZNE / Agata Markos
środa godz. 11.15 – 14.15
Glina to niezwykle plastyczny i przyjazny materiał. Już po kilku zajęciach można tworzyć prawdziwe cuda, a praca z tym materiałem pozwala się zrelaksować, wyciszyć i spełnić artystycznie.

 

 

ZUMBA GOLD / Bartek Maciejewicz
czwartek godz. 10.00 – 10.55
Zajęcia pomagają utrzymać dobrą kondycję i prowadzić zdrowy tryb życia w każdym wieku. Sprawią, że będziesz się cieszyć lepszym zdrowiem i samopoczuciem.

 

 

SZYDEŁKO I DRUTY / Krystyna Gloc
środa godz. 10.30 – 12.30
Zajęcia pomagają rozwijać koncentrację, zdolności manualne i kreatywność. Dodatkowo działają terapeutycznie i usprawniają ruchomość rąk, a to bardzo ważne w starszym wieku.

 

 

JĘZYK ANGIELSKI / Agnieszka Szulgo
wtorek godz.    9.00 –    9.45
wtorek godz. 10.00 – 10.45
wtorek godz. 10.55 – 11.40
wtorek godz. 11.50 – 12.35
wtorek godz. 12.45 – 13.30
Grupy układane indywidualnie według stopnia zaawansowania.