O NAS

Centrum Kultury na gdańskiej Morenie to  miejsce pełne życia! Nowoczesne, z bogatą ofertą kulturalno–społeczną, tętniące życiem od rana do wieczora, z rewelacyjną infrastrukturą. Wystarczy odwiedzić to miejsce i… zachwycić się atmosferą, która tam panuje.

Ilość zajęć, wydarzeń i spotkań prowadzonych w Centrum Kultury może niejednego zaskoczyć. Osoby, które pamiętają stare, zaniedbane wnętrza tego budynku będą miały problem z rozpoznaniem tego miejsca.

          

Gruntowny remont, który został przeprowadzony zmienił to miejsce na nowoczesne, przestronne i estetyczne. A co najbardziej cieszy? W końcu po tylu latach zapomnienia, Centrum Kultury tętni życiem! Na zajęciach od rana do późnych godzin wieczornych pojawiają się i maluchy i seniorzy. Oferta jest tak bogata, że każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie.

           

Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę są na wysokim poziomie. W pracowniach odbywają się zajęcia typowo artystyczne: ceramika artystyczna, grafika warsztatowa, rysunek i malarstwo. W pracowni muzycznej zarówno młodsi, jak i starsi mogą nauczyć się gry na gitarze, perkusji, pianinie oraz śpiewu. Dodatkowo można się nauczyć tańca towarzyskiego, nowoczesnego i baletu.

           

Ogromnym osiągnięciem jest stworzenie pięknej, przestronnej i nowoczesnej sali konferencyjno–widowiskowej na 200 miejsc. Ma ona pełne wyposażenie audio–wizualne oraz bardzo dobrą akustykę. Nowa sala otworzyła również możliwość organizacji imprez o charakterze kulturalno–rozrywkowym, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Centrum Kultury tętni życiem społecznym mieszkańców Moreny. Specjalnie dla nich przygotowano darmowe zajęcia. Prężnie działa Klub Mam, Klub Miłośników Czarnej Płyty, zajęcia dla seniorów w ramach programu Morena 60+ oraz Klub Seniora. Cyklicznie w wakacje i ferie organizowane są półkolonie artystyczne.

           

Nad tym co dzieje się w Centrum Kultury czuwa patron tego miejsca – Jan Paweł II. Został on wybrany przez mieszkańców dzielnicy. Patron doskonale odzwierciedla rodzinny i społeczny charakter działalności CK.