Relacja z festynu DNI SĄSIADÓW

Jak co roku LWSM Morena przyłączyła się do organizowanych w mieście Gdańskich Dni Sąsiadów. Okazją do bliższego poznania się rodzin zamieszkujących nasze osiedle było piątkowe popołudnie 23 czerwca. Wbrew złym i niepokojącym prognozom meteorologicznym od początku do samego końca festynu było ciepło i słonecznie.
Na placu przy ulic Bulońskiej i Rakoczego pojawiła się scena. Wyrosły gigantyczne dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci. W powietrzu zaczął się unosić zapach grillowanych dań, a po darmową watę cukrową ustawiła się kolejka. Z głośników popłynęła muzyka.  Za mikrofonami w roli konferansjerów stanęła dwójka uczniów z pobliskiej szkoły Natalia i Filip zaś o dźwięki zadbał Mikołaj ich kolega zasiadający za konsoletą.
Festyn się rozpoczął. Na scenie pojawili się roztańczeni Michalina & Igor oraz Misia & Emma przygotowani przez Justynę z LOVE2DANCE, występ dał też REBORN STUDIO DANCE, teatralnych emocji dostarczyły maluszki z teatrzyku ISKIERKI przygotowane przez Joannę Bernacką-Szreder. Bartosz Maciejewicz poprowadziła zabawy taneczne dla wszystkich pod sceną. Dla zmiany klimatu Mobilna Szkoła Muzyczna przeniosła nas w świat instrumentów klasycznych z pomocą młodych instrumentalistów i wokalistów.
Tym czasem najmłodsza publiczność gromadząca się na placu uczestniczyła w zabawach na rozstawionej trampolinie, biegała za gigantycznymi bańkami mydlanymi, malowała sobie twarze i dzielnie tańczyła w rytm muzyki i scenicznych wydarzeń. Starsi uczestnicy w tym czasie mogli zapoznać się z grillowanymi smakołykami i spokojnie się nimi delektować zasiadając wygodnie przy stolikach. Ku uciesze rozbrykanych milusińskich były też do zajadania przeróżne  słodkości, desery i lody. Bawiącym się na festynie czas mijał w przyjaznej, relaksującej atmosferze aż do godziny wieczornych. Wszystko udało się znakomicie.

Następne spotkanie za rok. Zapraszamy.

Możesz również polubić…