Rozwijać można się prze całe życie!

Rozwijają i wzmacniają! Centrum Kultury im. Jana Pawła II na gdańskiej Morenie przygotowało wachlarz zajęć i warsztatów dla seniorów. Wszystko po to, by osoby starsze mogły udzielać się społecznie oraz twórczo spędzać wolny czas. Wśród propozycji m.in: studio piosenki, ceramika artystyczna, a także zajęcia komputerowe.

Seniorzy na gdańskiej Morenie stanowią około 30% mieszkańców. Centrum Kultury proponuje dodatkowe zajęcia dla tej grupy społecznej chcąc wspierać ich zainteresowania. Posiadając więcej czasu dla siebie uczestniczą  oni  bardzo aktywnie w różnych zajęciach twórczych, które dają możliwość spotkania się z innymi ludźmi. Dzięki temu aktywizują się i dają możliwość społecznego zaangażowania.

Zajęcia prowadzą profesjonaliści. Osoby, które mają doświadczenie pracy z seniorami, a przede wszystkim lubią spędzać z nimi czas. Rozwijanie swoich talentów oraz aktywne spędzanie wolnego czasu np. na nauce pozwala zachować aktywność intelektualną do późnego wieku. Ale nie tylko. Dzięki zajęciom i warsztatom seniorzy są aktywni w życiu społecznym oraz mają znacznie lepsze samopoczucie.

Możesz również polubić…