To niezwykle zróżnicowane zajęcia, bowiem zawierają w sobie program 10 tańców: standardowych i latynoamerykańskich, z których każdy charakteryzuje się inną dynamiką i nastrojem.
TAŃCE STANDARDOWE:
- walc angielski – pełen elegancji i gracji, utrzymany w spokojnym nastroju.
- walc wiedeński – dostojny i widowiskowy, do niedawne nieodłączny element każdego balu.
- tango – pełne energii i agresji; pozwala wyrazić radości i bóle towarzyszące miłości – słodycz namiętności, ogień zazdrości i gorycz porzucenia.
- foxtrot – „najtrudniejszy spacer świata”. Charakteryzuje się swingowym krokiem, którym tańczący wydają się wręcz płynąć po parkiecie. Towarzyszy mu spokojna, jazzowa muzyka.
- quickstep – młodszy, radosny brat foxtrota; pełen podskoków i tanecznych figli, które sprawiają, iż tańcząca go para wydaje się unosić nad parkietem. Jest przykładem na to, iż tańce standardowe potrafią również nieźle zmęczyć!
TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE:
- samba – wesoła, zmysłowa, szampańska zabawa. Muzyka, przy której nie da się usiedzieć w miejscu powoduje, że nasze biodra aż rwą się do tańca. Często interpretowana jako zaloty kochanków próbujących zwrócić na siebie uwagę i zaimponować sobie nawzajem.
- cha-cha – interpretowana jest podobnie, choć posiada dodatkowo cechy zalotnego flirtu i żartu. Wywodzi się z Kuby i ma swoje korzenie w rumbie i mambo.
- rumba – taniec miłości. W rytmie zmysłowej, wolnej muzyki rozgrywa się pełen emocji rytuał, w którym kobieta, za pomocą wdzięcznych, kokieteryjnych ruchów stara się uwieść swojego partnera.
- paso doble To gorący taniec pełen sprzecznych namiętności, który przenosi nas na arenę korridy. Mężczyzna wciela się w postać torreadora, by w marszowym rytmie rozegrać pełną napięcia walkę z bykiem. Kobieta przeobraża się w tancerkę flamenco, muletę bądź byka, co czyni ten taniec emocjonującym, symbolicznym spektaklem.
- jive – spokrewniony z rock and roll’em, boogie-woogie i swingiem; szybki i radosny taniec z dużą ilością szybkich i krótkich kopnięć oraz bardzo rytmiczną i mocno akcentowaną muzyką.
|