GRAFIK I OPIS ZAJĘĆ

Nie lubisz się deklarować, nie robisz planów długoterminowych lub masz zmienny grafik?
Wykupując karnet, możesz wybierać na bieżąco. Tylko od Ciebie zależy kiedy i na które zajęcia wykorzystasz swoje wejścia!

– Na zajęcia obowiązują zapisy: 58 347 98 95 (pon. – pt.: 8:00 – 21:00)
– NA SALĘ PROSIMY WCHODZIĆ W ZMIENIONYM OBUWIU ORAZ Z RĘCZNIKIEM.
– Jeżeli dokonałaś/eś rezerwacji i wiesz, że nie dasz rady przyjść, zadzwoń z informacją na recepcję i pozwól skorzystać innym. Niewykorzystane rezerwacje przepadają.

 

OPIS ZAJĘĆ:

BODY SHAPE – zajęcia o średniej intensywności. To kompleksowy zestaw ćwiczeń wzmacniających. W czasie lekcji wykorzystujemy ciężarki, gumy itd. Tempo ćwiczeń nie jest zbyt szybkie, sprzyja koncentracji na technice, bezpieczeństwie i dokładności wykonywanych ćwiczeń.

GIMNASTYKA – trening zdrowotny ogólnorozwojowy. Są to zajęcia dla wszystkich, niezależnie od wieku i płci. Polecane szczególnie osobom w średnim i starszym wieku. Mają na celu utrzymanie sprawności całego ciała oraz opóźnianie procesów starzenia się. Gimnastyka uwzględnia profilaktykę chorób cywilizacyjnych takich jak nadwaga, cukrzyca, osteoporoza, choroby układu krążenia, reumatyczne, zwyrodnieniowe itp. Ćwiczenia poprawiają siłę i wytrzymałość mięśniową, zwiększają zakres ruchu w stawach, wpływają korzystnie na równowagę i koordynację ruchową. Wykonywane są przy przyjemnej muzyce z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu. Wszystkie ćwiczenia są bezpieczne, nieprowokujące kontuzji tj. unikamy na nich skoków i przeskoków, nie obciążamy stawów, dbamy o prawidłową postawę podczas ćwiczeń. Dużą wagę przywiązujemy do prawidłowej techniki oraz sposobu oddychania. Staramy się zmienić złe nawyk ruchowe wykształcone z biegiem lat.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA DLA DZIECI – gimnastyka korekcyjna dla dzieci i młodzieży z wadami postawy ciała, ćwiczenia asymetryczne.

JOGA – zestaw ćwiczeń utrzymujących ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym, zwiększający pojemność płuc, pobudzający krążenie, uzdrawiający system nerwowy i hormonalny. Stymulują umysł, czyniąc go mocnym i giętkim w obliczu zmian oraz stresu. Zyskujemy spokój i pewność siebie.

NORDIC WALKING – Rekreacja polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. W porównaniu do zwyczajnego marszu osoby uprawiające nordic walking w większym zakresie, choć mniej intensywnie, angażują mięśnie: ramion, brzucha, klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy. Prowadzi to do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu. Może być uprawiany przez każdego – bez względu na wiek, kondycję czy tuszę, zarówno nad morzem, w lesie, parku czy w górach – przez cały rok. Pod okiem instruktora, nauczymy się prawidłowej techniki marszu i oraz dobierzemy odpowiednie kije.

PIĘKNY BRZUCH – zajęcia o średniej intensywności. Na nich zarówno wzmocnisz mięśnie i ujędrnisz skórę w okolicach brzucha. Trening gwarantuje wyszczuplenie talii. Zaczynają się krótkim układem choreograficznym, a kończą relaksującym stretchingiem.

PILATES  – Ćwiczenia mające na celu zwiększenie świadomości własnego ciała. Na tych zajęciach pracujemy nad wzmocnieniem mięśni głębokich brzucha, tułowia i miednicy, co ma wpływ na wyrobienie nawyku utrzymania prawidłowej sylwetki. Trening jest bezpieczny, a podczas ćwiczeń bardzo zwracamy uwagę na prawidłową technikę. Zajęcia dla wszystkich.

STRETCHING – To zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, łączącym w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji. Polega na kilkunastosekundowej, izometrycznej pracy (napinaniu) mięśnia oraz następnie powolnym rozluźnianiu go, a następnie rozciąganiu go przez następne kilkadziesiąt sekund. Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest często zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i nieprzesadzanie z napinaniem mięśni. Stretching używany jest również jako powszechna, ale zaawansowana forma rehabilitacji.

TRENING OBWODOWY – Wpływa w dużym stopniu na zwiększenie wytrzymałości i odporności organizmu na zmęczenie. Wpływa również na przerost czynnościowy mięśnia sercowego oraz doskonalenie funkcji krążenia i oddychania.
Jest to metoda idealna dla początkujących lub jako trening regeneracyjny lub wprowadzający po przerwie lub kontuzji. W nieco mniejszym stopniu wpływa na wzrost przekroju fizjologicznego mięśni, jednak jest w zupełności wystarczająca dla osób początkujących. Trening obwodowy polega na wykonaniu zestawu ćwiczeń po kolei, jedno po drugim. Po zakończeniu wykonywania wszystkich ćwiczeń (obwód) odpoczywamy, po czym wykonujemy kolejny obwód zaczynając od ćwiczenia pierwszego w kolejności. Wykonujemy odpowiednią dla naszego zaawansowania ilość obwodów.

ZDROWY KRĘGOSŁUP – Jest to trening specjalistyczny. Jest jednocześnie profilaktyką i terapią bólów narządu ruchu. Oparty na ćwiczeniach wzmacniających, rozciągających i oddechowych. Podczas zajęć wykorzystywane są różne przybory. Zajęcia mają na celu pozbycie się bólu z okolic kręgosłupa, karku i bioder, jak również wzmocnić mięśnie. Efekty, to poprawa sylwetki i prawidłowa postawa ciała. Zajęcia dla wszystkich.