OPIS ZAJĘĆ

O NAS

Centrum Kultury to miejsce, gdzie mieszkańcy mogą zadbać o swoją tężyznę fizyczną a ruch to pierwszy krok do zdrowia i dobrego samopoczucia. Zachęcamy wszystkich do zdrowego stylu życia i wyboru dla siebie odpowiednich zajęć. Sala ćwiczeń to przestronne, wysokie, klimatyzowane pomieszczenie, wyposażone we wszystkie potrzebne do prowadzenia zajęć akcesoria. Pozytywną atmosferę zapewnia kadra wykwalifikowanych instruktorów. Ich wiedza oraz doświadczenie pozwalają na indywidualne podejście do każdego uczestnika. W zależności od wieku i indywidualnych potrzeb instruktorzy proponują uczestnikom elementy ćwiczeń odchudzających, wzmacniających, relaksujących oraz wytrzymałościowo-siłowych.
Miła atmosfera w grupie ćwiczących zachęca do regularnych spotkań i świadomego dbania o zdrową radosną przyszłość.

 

OPIS ZAJĘĆ

GIMNASTYKA – trening zdrowotny ogólnorozwojowy. Są to zajęcia dla wszystkich, niezależnie od wieku i płci. Polecane szczególnie osobom w średnim i starszym wieku. Mają na celu utrzymanie sprawności całego ciała oraz opóźnianie procesów starzenia się. Gimnastyka uwzględnia profilaktykę chorób cywilizacyjnych takich jak nadwaga, cukrzyca, osteoporoza, choroby układu krążenia, reumatyczne, zwyrodnieniowe itp. Ćwiczenia poprawiają siłę i wytrzymałość mięśniową, zwiększają zakres ruchu w stawach, wpływają korzystnie na równowagę i koordynację ruchową. Wykonywane są przy przyjemnej muzyce z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu. Wszystkie ćwiczenia są bezpieczne, nieprowokujące kontuzji tj. unikamy na nich skoków i przeskoków, nie obciążamy stawów, dbamy o prawidłową postawę podczas ćwiczeń. Dużą wagę przywiązujemy do prawidłowej techniki oraz sposobu oddychania. Staramy się zmienić złe nawyk ruchowe wykształcone z biegiem lat.

ZDROWY KRĘGOSŁUP – Jest to trening specjalistyczny, będący jednocześnie profilaktyką i terapią bólów narządu ruchu. Oparty na ćwiczeniach wzmacniających, rozciągających i oddechowych. Podczas zajęć wykorzystywane są różne przybory. Zajęcia mają na celu pozbycie się bólu z okolic kręgosłupa, karku i bioder, jak również wzmocnić mięśnie. Efekty, to poprawa sylwetki i prawidłowa postawa ciała. Zajęcia dla wszystkich.

SEKCJA TENISA STOŁOWEGO – Zapraszamy wszystkich miłośników tenisa stołowego do wspólnej gry.

ZUMBA GOLD

Program Zumba® Gold przeznaczony jest dla osób w wieku 60+, kobiet w ciąży, osób po urazach czy zabiegach, osób chorujących na cukrzycę, nadciśnienie, choroby stawów lub inne, pań, które pragną powrócić do formy lub po prostu osób, które bardzo długo nie podejmowały żadnej aktywności fizycznej. Jeżeli należysz do którejś z wymienionych grup dołącz jak najszybciej do niezapomnianej przygody z Zumbą® Gold!

zajęcia prowadzi: Bartek Maciejewicz
tancerz, instruktor tańca, założyciel Szkoły Love2Dance

– Na zajęcia obowiązują zapisy: 58 347 98 95 (sekretariat czynny: pon. – pt.: 8:00 – 15:30)
– NA SALĘ PROSIMY WCHODZIĆ W ZMIENIONYM OBUWIU ORAZ Z RĘCZNIKIEM.

– UCZESTNICY ZOBOWIĄZANI SĄ DO ZAPOZNANIA SIĘ I PRZESTRZEGANIA REGULAMINU KORZYSTANIA Z SAL CENTRUM KULTURY W OKRESIE PANDEMII KORONAWIRUSA COVID-19.