KLUB SENIORA

Tematy spotkań Klubu Seniora w 2019 r.

 

KWIECIEŃ 2019

4 kwiecień  2019 r. – SMAKI KOREI
Pani Marzena opowiedziała nam o swoim pobycie w Korei Południowej. Opierając się na wykonanych przez siebie zdjęciach przedstawiła życie mieszkańców kraju, warunki mieszkaniowe, urbanistyczne małych miast, komunikację. Pokazała duże sklepy, które swoim wyglądem i zaopatrzeniem nie odbiegają od naszych sklepów. Obejrzeliśmy wędrówkę przez targowiska owocowo-warzywne i rybne gdzie sprzedaje się na miski. Na zakończenie przyrządziła kilka potraw koreańskich połączonych z degustacją.
Była to bardzo interesująca prezentacja.

 


11 kwiecień  2019 r. – DIETA DLA MÓZGU

Dietetyk kliniczny mgr Natalia Rynkowska omówiła zagadnienie „DIETA DLA MÓZGU”
Przybliżyła nam: DIETĘ DASH, DIETĘ ŚRÓDZIEMNOMORSKĄ i DIETĘ MIND.
Wskazała też suplementy diety które mogą przyjmować osoby w naszym wieku.


18 kwiecień  2019 r. – SPOTKANIE WIELKANOCNE

Odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne. Podzieliliśmy się jajeczkiem. Zostaliśmy poczęstowani pysznym żurkiem z białą kiełbasą i chrzanem. Każdy członek klubu otrzymał czekoladowego zajączka i czekoladę.
Spotkanie minęło w miłej atmosferze.

 


25 kwiecień  2019 r. – WIOSENNA POTAŃCÓWKA

Odbyła się „wiosenna potańcówka”. Seniorzy bawili się przy muzyce granej przez zespół panów Ryśka i Jarka.MARZEC 2019

7 marzec  2019 r. – Odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Po życzeniach każda z Pań otrzymała słodką bombonierkę i wysłuchała koncertu piosenek THE BEATLES w wykonaniu zespołu YESTER DAY.

 


14 marzec  2019 r. – Z okazji Dnia Kobiet zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 1 gdzie obejrzeliśmy przedstawienie ,,HUMOREK” w wykonaniu klasy trzeciej i balladę A. Mickiewicza ” PANI TWARDOWSKA”, którą wspaniale zagrali szóstoklasiści. Wzięliśmy też udział w quizie ” MILIONERZY – WIEDZY O ADAMIE MICKIEWICZU”, w którym wygraliśmy po 2 miliony złotych bez kół ratunkowych.

 


 

17 marzec 2019 r.
Wizyta w Operze Bałtyckiej.
Obejrzeliśmy dzieło Julesa Masseneta ” THAIS”- piękną operową opowieść o niespełnione miłości.

 


 

20 marzec 2019 r.
W Teatrze Wybrzeże byliśmy na adaptacji tragedii Eurypidesa ” TROJANKI” w realizacji Jana Klaty. Zachwyciliśmy się grą Doroty Kolak, Cezarego Rybińskiego, Katarzyny Figury…

 


21 marzec  2019 r. – W multikinie widzieliśmy film Władysława Pasikowskiego ” KURIER”, który opowiada o burzliwych i pełnych napięcia wydarzeniach z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego z czasów II wojny światowej, kiedy pełnił funkcję kuriera AK.

 


28 marzec  2019 r. – Dzisiaj naszym gościem był śpiewający na galeonie „LEW” bard gdański ANDRZEJ STARZEC. Spotkanie minęło w miłej atmosferze. Śpiewaliśmy piosenki morskie i o Gdańsku. Do każdej piosenki pan Andrzej opowiedział anegdotę o historii jej powstania.


LUTY 2019

7 luty 2019 r. – Zabawa przed Walentynkami oraz występ KABARETU 60+


13 luty 2019 r. – Urząd Marszałkowski o godz 11.00 – Prelekcja na temat fresku „NIEBO POLSKIE” (wstęp wolny)

 


28 luty 2019 r. – Pani Kasia przedstawiła trzy różne tańce flamenco. Każdy z innym przyborem, małym i dużym wachlarzem oraz chustą. Po pokazie uczyła kroków hiszpańskiego tańca.

 STYCZEŃ 2019

10 stycznia 2019 r. – Koncert chóru Szkoły Podstawowej nr 2.

24 stycznia 2019 r. –  spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1. Zerówki i klasy trzecie przygotowały dla Seniorów program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka.


31 stycznia 2019 r. –  100-lecie piosenki harcerskiej – krąg instruktorów ZHP KORZENIE


Seniorzy z energią nastolatków!

Jest ich ponad setka, a energia, którą mają wystarczyłaby dla tysiąca osób! W Klubie Seniorów „Moreniacy” są osoby od 58 do 90 (!) roku życia.

Chodzą na spektakle, biorą udział w warsztatach oraz bawią się na dansingach. Seniorzy z Moreny mogą uczyć młodych ludzi jak żyć pełnią życia i wykorzystać dobrze wolny czas! Klub często dla seniorów stanowi drugi dom w którym spotykają się z przyjaciółmi. Spotkania działają terapeutycznie, pozwalają radzić sobie z problemem samotności i bezczynności, które często dopadają osoby starsze.

Zarząd Klubu stanowią dwie aktywne Panie: Jadwiga oraz Emilia. Genialne działające na rzecz skuteczności całego Klubu. Pani Jadwiga posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne i ciekawe pomysły. Natomiast Pani Emilia ma duże doświadczenie organizacyjno – urzędnicze, jako były pracownik Urzędu Miasta Gdańsk. We dwie potrafią zdziałać cuda!

 

 

Dlaczego warto brać udział w spotkaniach organizowanych przez Klub Seniora?

Chodzę do Klubu Seniora, bo lubię ludzi i lubię tutaj chodzić. Kiedyś byłam przewodniczącą. Sławka

Przychodzę na Spotkania Klubu, by miło spędzić czas. Są interesujące spotkania z ciekawymi ludźmi. Dużo chodzimy do Opery, do Teatru. Teraz czekam na wycieczki, które będą niedługo zorganizowane. Jadwiga

Chodzę do Klubu, bo teraz mam czas dla siebie. Chcę być między ludźmi i pobawić się oraz pojeździć na ciekawe wycieczki. Ewa

Ja się przede wszystkim rozwijam w tym klubie, a poza tym bardzo miło spędzam czas. Organizacja jest naprawdę dobra. Do tego świetna atmosfera. W Centrum Kultury sporo się dzieje, moje wnuki są bardzo zadowolone z warsztatów tam prowadzonych. Wszyscy razem się wspieramy. Uwielbiam zajęcia z zumby gold z Panem Bartkiem oraz zajęcia sportowe prowadzone na Żylewicza w Klubie Sportowym. Elżbieta

Lubię kontakt z ludźmi w moim wieku. Integrujemy się, miło spędzamy razem czas. Nie lubię marnowania czasu przed telewizorem. Ala

Bardzo lubię chodzić do Klubu. Jest w nim bardzo sympatyczne towarzystwo. Wolny czas spędzam w miłym gronie. Organizowane są ciekawe spotkania aktorskie oraz występy dzieci. Oby tak dalej! Ewa